Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

Audi A4 b6
Audi A4 b6

Jemielnica

9 500

G- K MONTER

Gdynia

SKUP ŻYTA

Sadki

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Sprzedam działkę leśną
Sprzedam działkę leśną

Widawa

12 000

Żurawie wieżowe, nowe i używane - maszyny budowlane - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Chwytak łyżkowy - łupinowy do suwnicy

Chwytak łyżkowy - łupinowy do suwnicy

Chrzanówdolnośląskie 1,00 2018-09-17
znajdzto.pl / ... / Dźwigi i żurawie / Żurawie wieżowe
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ŻURAWIE WIEŻOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ŻURAWIE WIEŻOWE z miast:

Żurawie wieżowe podnoszą najwyżej

 

Żuraw wieżowy jest potocznie nazywany dźwigiem. Jest jedną z największych maszyn roboczych, której wysokość podnoszenia sięga nawet 100 m.

Obecnie oferowane żurawie wieżowe mogą być stacjonarne i przejezdne. Żurawie stacjonarne umieszczane są także na najwyższych kondygnacjach budynku. Żurawie przejezdne posiadają natomiast podwozie szynowe lub gąsienicowe. Żurawie przystosowane są do przemieszczania ładunków w pionie i poziomie i wykorzystywane są w pracach związanych z przeładunkiem, montażem, transportu elementów konstrukcyjnych, np. na budowie. Mogą także służyć jako pomocniczy środek transportu. Parametrami określającymi pracę żurawia jest jego udźwig, wysięg, wysokość podnoszenia, kąt obrotu, a także prędkość podnoszenia, zmiany wysięgu, obrotu i szybkość przemieszczania. W trakcie realizacji budowy zasadniczy wpływ na pracę żurawia ma bliskość innych budynków, przestrzeń dostępna do operowania maszyną, możliwość maksymalnego podnoszenia, itp. Żurawie montowane są według szczegółowych wskazówek, które uwzględniają rodzaj podłoża, na którym stanie żuraw i możliwości operowania w określonych warunkach. Niewykonanie montażu zgodnie z dokumentacją może spowodować wywrócenie się żurawia w wyniku niewłaściwego rozłożenia sił fizycznych. Obecnie istnieje możliwość dostosowania odpowiedniej konstrukcji żurawia zależnie od rozkładu i organizacji placu budowy. W ofercie są zatem żurawie wychylne, samo składające się oraz przystosowane do prac na torowiskach.

Najbardziej niebezpiecznymi wypadkami i awariami, które mogą pojawić się  podczas użytkowania żurawia, są te spowodowane utratą stateczności, czyli wywróceniem się żurawia, przekroczeniem założonej przez producenta wytrzymałości maszyny, a także porażenie prądem. Awarie zdarzające się podczas operowania żurawiem wynikają najczęściej z błędów operatora podczas sterowania i wykorzystywania żurawia niezgodnie z jego przeznaczeniem. Wpływ na wystąpienie sytuacji niebezpiecznych mają także czynniki zewnętrzne, w tym inni ludzie, urządzenia czy też gwałtowne załamania pogody.

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...