Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Żurawie mobilne - używane i nowe - maszyny budowlane - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Podnośnik koszowy Zakopane, Nowy Targ, Podhale

Podnośnik koszowy Zakopane, Nowy Targ, Podhale

Poroninmałopolskie 1,00 2020-03-31
znajdzto.pl / ... / Dźwigi i żurawie / Żurawie mobilne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ŻURAWIE MOBILNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ŻURAWIE MOBILNE z miast:

Żurawie mobilne wieżowe

 

Żurawie mobilne, nazywane samochodowymi lub samobieżnymi, to urządzenia dźwigowe, które posiadają podwozie samochodu ciężarowego. Mogą mieć także podwozie samojezdne o specjalnej konstrukcji, które służy do prac przeładunkowych i montażowych.

 

Zaletą żurawi samojezdnych wieżowych jest ich duża funkcjonalność. Dzięki swojej mobilności mogą poruszać się po drogach, a dzięki posiadanemu wyposażeniu można je od razu wykorzystać na placu budowy - nie wymagają bowiem specjalistycznego dostosowania. Dodatkowym plusem są niskie koszty eksploatacji podwozia samochodu ciężarowego. Użytkowanie żurawia odbywa się dzięki dodatkowemu silnikowi umieszczonemu w nadwoziu. Zespołem roboczym w żurawiu mobilnym wieżowym jest wciągarka i wychylny wysięgnik, który osadzony jest na obrotowej kolumnie. Elementy te dają możliwość podnoszenia i opuszczania ładunku, natomiast obracany pomost i regulacja zmiany wysięgu pozwala na przemieszczanie ciężaru. Żuraw mobilny może pracować  w trybie transportowym i dźwigowym. W trakcie prac budowlanych żuraw pracuje na wysuwanych podporach, tzw. łapach, które zwiększają stabilność maszyny. W tradycyjnych żurawiach wysięgnik posiada segmentową konstrukcję, która wymaga czasochłonnego montażu według wytycznych. Obecnie nowoczesne żurawie mobilne posiadają wysięgnik teleskopowy, a przystosowanie go do pracy w trybie dźwigowym odbywa się automatycznie.

Innym typem żurawia mobilnego są tzw. HDS-y. Żurawie te montowane są na ciężarówkach, a załadunek i rozładunek żurawia odbywa się przez boczną burtę. Takie żurawie posiadają udźwig do kilku ton, a zwiększanie wysięgu obniża jednocześnie jego nośność. Żurawie mobilne mogą posiadać napęd mechaniczny, elektryczny lub hydrauliczny. Najczęściej jednak posiadają silnik spalinowy, który napędza także podwozie w trybie transportowym.

Żurawie mobilne mogą być używane także do zadań specjalistycznych. Wykorzystywane są przez jednostki straży pożarnej. Wyróżniają się zwrotnością dzięki układom elektronicznym zastosowanym w pojeździe i żurawiu. Tego typu żurawie mobilne posiadają specjalne wyposażenie, które pomaga strażakom w akcjach ratunkowych, np. przy odgruzowywaniu ludzi, holowaniu samochodów, gaszeniu pożarów czy usuwaniu szkód spowodowanych nawałnicą. Specjalistyczne żurawie mobilne produkowane są także na potrzeby wojsk lądowych, marynarki i sił powietrznych.

Proszę czekać - ładowanie treści...