tagi Żurawie gąsienicowe
dźwigi, operator żurawia, żurawie
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Żuraw gąsienicowy - nowy i używany - maszyny budowlane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ŻURAWIE GĄSIENICOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ŻURAWIE GĄSIENICOWE z miast:

Żurawie gąsienicowe idealne w trudnym terenie

 

Żurawie budowlane posiadają różne rodzaje podwozia, które umożliwiają im poruszanie się na różnych terenach – gruntach utwardzonych, na placu budowy lub po torach szynowych. Do pracy i przemieszczania się po podłożach niestabilnych służą żurawie gąsienicowe.

 

Żurawie gąsienicowe należą do grupy maszyn dźwigowych i dostosowane są konstrukcyjnie do prac w bardzo trudnych warunkach. Mogą także stanowić alternatywę dla żurawi mobilnych. Na rynku dostępne są dwa typy żurawi gąsienicowych – z wysięgnikiem teleskopowym, który montowany jest w mniejszych typach żurawi, oraz z wysięgnikiem kratowym. Zaletą żurawi gąsienicowych jest ich wysoka nośność przy małym promieniu roboczym oraz możliwość poruszania się po trudnym podłożu. Żurawie z wysięgnikiem kratowym są jednak bardziej funkcjonalne od żurawi teleskopowych, gdyż posiadają o wiele większy udźwig. Podwozie gąsienicowe pozwala na stabilną pracę maszyny przy wywieraniu niewielkiego nacisku na powierzchnię. Stąd maszyny te znajdują zastosowanie na terenach nieutwardzonych, torfowiskach oraz piaszczystym podłożu.

Żurawie mogą także stanowić osprzęt dodatkowy do koparek gąsienicowych. Takie zastosowanie żurawia znajduje zastosowanie na budowie, gdzie wykonywane są także inne prace koparką, np. wykopy w terenie, prace przeładunkowe. Udźwig żurawi montowanych na koparkę gąsienicową zależy od pojemności łyżki. Przykładowo przy łyżkach o pojemności 0,25 m3 udźwig wynosi 5 t, a przy pojemności łyżki 2,0 m3 nośność wynosi od 40 do 50 t. Zasadniczo koparki o pojemności do 0,5 m3 ze względu na krótki wysięgnik służą jedynie do wyładunku. Pozostałe pojemności pozwalają na pracę nawet do poziomu 9. piętra. W celu zwiększenia funkcjonalności żurawia gąsienicowego montuje się na wysięgniku rodzaj dzioba z hakiem. Obecnie największy żuraw gąsienicowy o konstrukcji kratownicowej posiada wysięg o długości 248 m i udźwig 624 ton.

Wśród ogłoszeń o sprzedaży żurawi gąsienicowych najczęściej oferowane są maszyny takich producentów jak Volvo, New Holland, Komatsu, Case, Hitachi, JCB, Caterpillar, Liebherr oraz Linde.

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...