Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Sprzedam działkę leśną
Sprzedam działkę leśną

Widawa

12 000

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Zagęszczarki, nowe i używane - maszyny budowlane - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
ZAGĘSZCZARKA

ZAGĘSZCZARKA

Klęczanypodkarpackie 3 200 2018-06-06
znajdzto.pl / ... / Maszyny do betonu / Zagęszczarki
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ZAGĘSZCZARKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ZAGĘSZCZARKI z miast:

Zagęszczarki gruntu

 

Zagęszczarki należą do maszyn budowlanych, które mają za zadanie zagęszczanie gruntu poprzez proces wibrowania. Innym określeniem na tego typu maszynę jest „skoczek”.

 

Zasada działania zagęszczarki opiera się na wprowadzaniu w wibrację płyty metalowej, która jest jednocześnie elementem roboczym zagęszczarki. Układ wibracyjny jest napędzany za pomocą silnika elektrycznego lub spalinowego. Sam układ wibracyjny składa się z jednego lub dwóch wałków mimośrodowych, które umieszczone są zaraz na płycie wibracyjnej. Wszystkie te elementy znajdują się z kolei w szczelnie zamkniętej obudowie. Zagęszczarki są maszynami, które znajdują szerokie zastosowanie przy zagęszczaniu różnego rodzaju gruntów, np. w celu położenia przewodów, kostki brukowej, naprawie jezdni czy w trudno dostępnych miejscach. Najbardziej popularnymi producentami zagęszczarek są obecnie Honda, Dynapac, Bomag, JCB.
Obecnie zagęszczarki dostosowane są także do utwardzania gruntu po wykopach pod instalacje gazowe i wodne. Wybór odpowiedniej zagęszczarki może nie być prosty, ze względu na szeroka ofertę rynkową. Najważniejsze cechy, które należy brać pod uwagę przy wyborze zagęszczarki, to wydajność oraz prostota obsługi. Innym ważnym czynnikiem jest stopień awaryjności. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy zależy nam na wykonaniu pracy w określonym terminie. Każda awaria spowoduje przerwę w pracy, co może wiązać się ze stratami dla firmy.
Warto przy zakupie zagęszczarki sprawdzić ofertę serwisową danego producenta. Ważne jest zarówno rozmieszczenie punktów napraw i sprawna obsługa, jak i dostęp do części zamiennych. Parametry, które charakteryzują zagęszczarkę, to jej masa, wymiary płyty roboczej, częstotliwość wibracji, wartość siły odśrodkowej, głębokość, do jakiej następuje zagęszczenie oraz prędkość robocza.
Obecnie istnieje możliwość zakupu zarówno nowych, jak i używanych zagęszczarek ręcznie prowadzonych, samoprzesuwnych, kroczących oraz podczepianych do ciągnika. Jeśli jednak zagęszczarka potrzebna jest nam tylko okazjonalnie lub w celu wykonania jednej określonej pracy, warto zastanowić się nad wynajmem odpowiedniej zagęszczarki od firmy zajmującej się udostępnianiem maszyn budowlanych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...