dodano: 2012-07-11

Mój jest ten kawałek podłogi...

Jaką podłogę wybrać? Przedstawimy zalety i wady poszczególnych materiałów podłogowych.

 

Panele
Coraz częściej wybieranym materiałem na podłogę są panele. Łatwe do położenia, przystępne cenowo, wyglądem zbliżone do parkietu z drewna. Niektóre panele można odnawiać, mowa tu o panelach drewnianych, jednak ich cena jest wyższa od paneli laminowanych. Te drugie, kiedy ulegną zniszczeniu, wymagają wymiany.
Należy pamiętać o tym, że panele nie są odporne na wodę, dlatego po jej wylaniu się, należy w miarę szybko ją usunąć, by nie doszło do zniszczenia podłogi. Z pewnością panele drewniane są lepsze od laminowanych.
Panele drewniane nie tylko można odnawiać, ale też wyciszają i ocieplają mieszkanie.

 

podłogaDrewno

Kolejnym materiałem, jaki może być położony na podłodze, jest drewno. Jego zalety są niewątpliwe: podłoga drewniana jest dobra dla osób cierpiących na alergię, gdyż nie powoduje uczuleń, bez względu na aranżację wnętrza ze wszystkim komponuje się znakomicie, pasuje zarówno do stylowego salonu, jak i nowoczesnego pokoju dziennego.
Drewno jest łatwe w utrzymaniu, dobrze się je konserwuje, jeśli wykorzystujemy odpowiednie kosmetyki do podłóg drewnianych.

Jeśli drewniana podłoga ulegnie zniszczeniu, nie musimy martwić się o to, że będzie konieczna jej całkowita wymiana, wystarczy wycyklinować parkiet, a czynność tę można powtarzać wielokrotnie. Jeśli natomiast któryś element jest już silnie zniszczony, można go usunąć i uzupełnić kawałkiem nowego bez potrzeby wymiany całej podłogi. Podobnie jak panele drewniana podłoga nie jest odporna na wilgoć.

 

 

Kamień

Podłoga kamienna jest kolejną propozycją. Odporna na zarysowania, wilgoć, łatwa w utrzymaniu, bardzo dobrze sprawdza się w kuchniach, łazienkach i przedpokojach. Niestety, podobnie jak  panele podłoga kamienna „niesie dźwięki”. Łatwo ją utrzymać w czystości, choć niektóre kamienie, tak jak marmur, należy impregnować specjalnymi kosmetykami.
Nie musimy obawiać się, że podłoga ulegnie zniszczeniu, jeśli nawet przez dłuższy czas kapałaby na nią woda, podłoga kamienna jest odporna na wodę ale także na wysoką temperaturę.

 

Wykładzina

Następną propozycją jest wykładzina, którą możemy wybierać spośród szeregu wzorów i kolorów. Do jej ułożenia niepotrzebny będzie nam fachowiec.
Zalet wykładzin dywanowych jest wiele, oprócz tego, że wyciszają one mieszkanie, są miłe w dotyku, sprawiają przyjemność bosym stopom, ich cena jest przystępna, choć utrzymanie w czystości wymaga od nas wiele pracy, dlatego nie jest wskazana dla alergików.

 

(Ew)

 

najnowsze ogłoszenia w tej kategorii

Proszę czekać - ładowanie treści...