Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Spycharki, nowe i używane - maszyny drogowe - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu SPYCHARKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu SPYCHARKI z miast:

Spycharki

 

Spycharki należą do maszyn budowlanych, który wykorzystywane są do prac ziemnych.  Znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie ogólnym, jak i przemysłowym oraz wielu innych sektorach.

 

Spycharki są maszynami dość uniwersalnymi. Zależnie od zamontowanego osprzętu mogą być wykorzystywane w górnictwie skalnym i odkrywkowym oraz w sektorze energetycznym. Sprawdzają się także w pracach leśnych, portowych, terminalach przeładunkowych na kolei, na wysypiskach śmieci i w innych pracach komunalnych. W pracach związanych z odspajaniem podłoża spycharki są najczęściej wykorzystywanymi maszynami. Jednocześnie stanowią środek transportu na bliskie odległości, zagęszczają grunt, wykonują wykopy, wyrównują oraz profilują teren. W zależności od rodzaju ciągnika wyróżnia się spycharki gąsienicowe oraz kołowe z ramą sztywną lub przegubową. Istnieje także podział spycharek ze względu na układ lemiesza, który może być umocowany czołowo, bocznie przechylnie, segmentowo, czołowo skośnie lub skośnie oraz z możliwością dowolnego ustawienia.  Ponadto lemiesz może być sterowany hydraulicznie lub mechanicznie.

Zasadniczo praca spycharki przy odspajaniu gruntu dzieli na trzy etapy – faza odspajania gruntu, przesuwania urobku i faza rozładunku. Aby zredukować straty boczne przy przesuwie urobku, stosuje się przesuwanie korytowe, metodę zwałów pośrednich (podział przesuwu na mniejsze odcinki), zmiana toru przesuwu i zgarnięcie zgubionego materiału w następnym przejeździe. Inną metodą jest użycie dwóch spycharek, które jadą w małej odległości od siebie. Wpływ na wydajność pracy spycharki ma system pracy, wymiary lemiesza, moc ciągnika, rodzaj podłoża, krzywizna terenu oraz siła naporu maszyny.

Bardzo często spycharki zastępują inne specjalistyczne maszyny budowlane, dzięki zastosowaniu odpowiedniego osprzętu. Spycharki mogą bowiem pełnić funkcję spycharko-ładowarki lub spycharko-zrywarki po zamontowaniu ładowarki lub zrywarki. Spycharki kołowe służą w czasie zimy do odśnieżania, w pracach leśnych do karczowania drzew. Mogą pełnić funkcję popychacza zgarniarek oraz znajdują zastosowanie w pracach podwodnych. Najczęściej w spycharkach stosuje się różnego rodzaju lemiesze, zaczepy, zrywaki wielozębne, a także pługi, wciągarki oraz walce do zgęszczania węgla kamiennego. Osprzęt spycharkowy wykorzystywany jest z kolei przez inne specjalistyczne maszyny, jak walce i kompaktory, koparki łyżkowe, równiarki, samochody ciężarowe, wyciągarki.

Najczęściej oferowanymi markami spycharek na portalach ogłoszeniowych są Liebherr, Caterpillar, Komatsu i Case.

Proszę czekać - ładowanie treści...