Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Opony budowlane - używane i nowe - maszyny budowlane, sprzedaż - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
FELGI , OPONY , ŁAŃCUCHY ŚNIEGOWE - DO MASZYN

FELGI , OPONY , ŁAŃCUCHY ŚNIEGOWE - DO MASZYN

Krzyszkowicemałopolskie - 2020-11-25
znajdzto.pl / ... / Akcesoria budowlane / Opony
Łańcuchy ŚNIEGOWE na każde koło

Łańcuchy ŚNIEGOWE na każde koło

Krzyszkowicemałopolskie - 2020-11-25
znajdzto.pl / ... / Akcesoria budowlane / Opony
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu OPONY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu OPONY z miast:

Bez opon ani rusz

 

Odpowiednio dobrane opony do maszyny budowlanej gwarantują jej bezpieczną, efektywną i ekonomiczną pracę. Przy wyborze opon decyduje ich typ, rozmiar felgi docelowej, rodzaj i głębokość bieżnika, jak również typ maszyny i warunków, w jakich będzie pracować.

 

Obecnie na rynku dostępne są trzy klasy ogumienia stosowanego w maszynach budowlanych. Zależnie od budowy mamy opony diagonalne, diagonalne z opasaniem i radialne (promieniowe). Innym podziałem może być rozróżnienie opon ze względu na typ maszyny, w którym opony mają być zastosowane. Rozważając zakup opon, należy brać pod uwagę warunki użytkowania ogumienia oraz dopuszczalną ładowność. Należy także wziąć pod uwagę budowę opony - radialna lub  diagonalna. Oba typy znacząco różnią się ceną. Istotnym elementem w oponie jest ilość przekładek oraz głębokość bieżnika. Inny bieżnik stosowany jest w oponach do wózków widłowych, a inny dla koparki, która musi wykonać pracę na mniej stabilnym gruncie. W ofercie rynkowej dostępne są opony bieżnikowane oraz nowe. Proces produkcyjny opon budowlanych bieżnikowanych jest ciągle unowocześniany, dlatego rośnie grono zwolenników opon regenerowanych. Opony wybierane do bieżnikowania przechodzą szczegółową kontrolę i posiadają certyfikaty jakości. Są one ponadto znacznie tańsze od nowych. Budowlane opony regenerowane są mimo wszystko mniej żywotne od nowych, a optymalny czas użytkowania powinien wynosić tyle, ile okres eksploatowania najtańszej nowej opony. Nowe opony budowlane polecane są do maszyn, które pracują w  trudnych terenach. Ogumienie takie posiada dodatkowe wzmocnienia i warstwy, które chronią oponę przed uderzeniami i przebiciem. Specjalne wyprofilowanie opony natomiast gwarantuje długie użytkowanie i zwiększoną żywotność.

W Polsce najczęściej wykorzystywanymi maszynami budowlanymi są koparko-ładowarki. Dzięki temu, że są to maszyny wielofunkcyjne, produkowane opony muszą spełniać wysokie wymagania. Najczęściej w sprzedaży oferowane są opony takich producentów jak: Barum, Mitas, Goodyear, Dunlop, Silideal, BF Goodrich, Continental, Super King, Trelleborg, Michelin, Yokohama, Firestone. Mimo iż coraz częściej placach budowy wykorzystuje się zachodnie maszyny budowlane, nadal dominuje sprzęt rosyjski z lat 70. i 80. XX w. Stąd nadal w dużych ilościach poszukiwane są opony typu diagonalnego wschodnich producentów. Oprócz opon bieżnikowanych i nowych oferowane są także opony używane. Wśród budowlanych opon używanych najczęściej kupowane są diagonalne, bezdętkowe opony bieżnikowane. Rośnie natomiast popularność droższych bezdętkowych delikatniejszych opon radialnych. Dostępne są one w każdym rozmiarze zarówno do maszyn średnio, jak i wielkogabarytowych. Warto wiedzieć, że obecnie opony bezdętkowe można pompować tradycyjnie powietrzem, jak i zalewać wodą lub wypełniać azotem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...