Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Młoty hydrauliczne, pneumatyczne, nowe i używane - maszyny budowlane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MŁOTY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MŁOTY z miast:

Młoty nie tylko do wyburzania

 

Producenci maszyn budowlanych oferują sprzęt do prac uniwersalnych oraz specjalistycznych. Zwykłą koparkę czy koparko-ładowarkę łatwo zmienić w maszynę do zadań specjalnych dzięki zastosowaniu specjalistycznego osprzętu, np. w postaci młota hydraulicznego.

 

W młotach hydraulicznych do napędu wykorzystuje się energię ciśnienia oleju hydraulicznego. Mogą stanowić osprzęt do koparek kołowych i gąsienicowych, minikoparek i mini-ładowarek lub być maszynami obsługiwanymi ręcznie. W celu zamortyzowania skutków uderzeń młota oraz redukcji hałasu, wewnątrz młota montuje się poduszki ze specjalnej gumy, umieszczone w dolnej i górnej części młota. Młoty wyburzeniowe są najcięższymi elektronarzędziami, które wykorzystuje się przy wykuwaniu, usuwaniu nawierzchni dróg, wyburzeniu budynków i w kopalniach odkrywkowych przy wydobywaniu kruszyw.
Wybierając młot wyburzeniowy do koparki, należy wziąć pod uwagę wagę samej maszyny, średnicę grota, siłę i częstotliwość uderzeń. Zakłada się, że wszystkie młoty, których waga przekracza wagę 10 kg, przeznaczone są do prac wyburzeniowych. Najwyższą efektywność wykazują młoty z udarem elektropneumatycznym, w których nie ma znaczenia siła nacisku wywieranego przez osobę obsługującą, przez co zapewniona jest ciągła i efektywna praca urządzenia. Młoty tego typu wykorzystywane są do ciężkich prac, w których wyburza się całe ściany i kruszy nawierzchnie różnego typu. Młoty o wadze 30 kg, ze względu na swój ciężar, służą do prac wyłącznie w pozycji pionowej. Rynek oferuje szeroką gamę osprzętu do młotów wyburzeniowych, które różnią się długością, szerokością ostrza i typem uchwytu.
Najważniejsze jest jednak, aby przy wyborze kierować się rodzajem pracy, która ma być wykonana. Przykładowo dostępne w sprzedaży długa mogą mieć kształt szpicu lub być płaskie i posiadać różne długości i szerokości robocze. Do wyboru są także dłuta specjalistyczne – do asfaltu, gliny, płyty do ubijania gruntu lub pobijaki do prętów uziemiających. Źle dobrany osprzęt do młota wyburzeniowego wpływa negatywnie na tempo pracy oraz powoduje szybsze zużycie narzędzia. Decydując się na zakup młota wyburzeniowego, należy także sprawdzić ofertę osprzętu, który jest w ofercie  danego producenta.
Nierzadko zdarza się, że niższa cena młota oznacza ubogą ofertę standardowych narzędzi sprzedawanych razem z urządzeniem, które potem trzeba dokupić osobno. Warto wiedzieć, że młoty wyburzeniowe znajdują zastosowanie także przy zagęszczaniu gruntu, służą do wbijania gwoździ o dużej średnicy główek i kołków. Z powodzeniem można nimi wbijać także duże kotwy służące do mocowania masztów namiotowych. Okazuje się więc, że młoty wyburzeniowe mają szersze zastosowanie, niż tylko prace rozbiórkowe.

Proszę czekać - ładowanie treści...