Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Miniładowarki, nowe i używane - maszyny budowlane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MINI ŁADOWARKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MINI ŁADOWARKI z miast:

Mini ładowarki

 

Mini ładowarki są maszynami, które zyskały popularność dzięki swojej uniwersalności i małym wymiarom. Cechy te sprawiają, że mini ładowarki znajdują zastosowanie w małych pomieszczeniach oraz w miejscach, do których większe maszyny nie mają dostępu.

 

Mini ładowarki są w stanie unieść ładunek o wadze ponad 2,5 ton. Ponadto mogą obracać się wokół własnej osi, przy zachowaniu dużej zwrotności. Mini ładowarki są łatwe w transporcie, gdyż ich waga oscyluje między 1500 a 4000 kg. Niewielki nacisk na osie nie powoduje zniszczenia terenu, na którym pracuje maszyna. Z tego powodu mini ładowarki chętnie wykorzystywane są przy zagospodarowywaniu terenów zielonych. Dużą zaletą jest możliwość montażu różnego rodzaju osprzętu, przez co zwiększa się funkcjonalność mini ładowarek. Najczęściej mini ładowarki kupowane są przez małe firmy budowlane i hurtownie. Przy wyborze mini ładowarki należy brać pod uwagę ergonomię pracy i łatwość obsługi. Obecnie produkowane mini ładowarki są coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne. Ponadto producenci przywiązują dużą rolę do kwestii bezpieczeństwa w użytkowaniu mini ładowarek, np. przez wzmacnianie dachu i obudowy. Nierzadko bowiem ładunek przenoszony na małym wysięgniku znajduje się blisko kabiny operatora, co niesie ryzyko uderzenia. Często boki mini ładowarek wzmacniane są siatką lub w pełni obudowywane są szybami. Mini ładowarki sterowane są hydraulicznie za pomocą dwóch joysticków i posiadają napęd hydrostatyczny. Silniki Diesla o mocy 30 do 70KM zapewniają szybkie i sprawne przemieszczanie maszyny.

Mini ładowarki z reguły posiadają podwozie kołowe, jednak ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie gąsienic nakładanych na opony w celu zwiększenia uciągu. Osprzęt stosowany w mini ładowarkach mocuje się za pomocą płyty montażowej i szybkozłącza. Najczęstszym stosowanym osprzętem jest łyżka do ładowania, której pojemności wynosi od 0,15 do 0,9 m3 o maksymalnym załadunku do wysokości 3 m. Mini ładowarka może z powodzeniem zastąpić w pracy koparkę, dzięki podłączeniu łyżki koparkowej przedsiębiernej. Zastosowanie wideł pozwala natomiast wykonywać mini koparce prace na terenie magazynu czy hurtowni. Innym osprzętem może być młot hydrauliczny, wiertło hydrauliczne lub nożyce do cięcia żelbetu. Mini ładowarki wykorzystywane są przy budowach dróg dzięki możliwości montażu walców wibrujących, lemieszy zgarniarkowych lub osprzętu do odspajania asfaltu. Coraz więcej mini ładowarek posiada także złącza umożliwiające podłączenie ręcznych narzędzi, jak np. młota czy klucza udarowego, pompy do wody, zamiatarki lub kosiarki.

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...