Wejherowo
50 000 zł
Pruszcz
50 000 zł
Minikoparki najlepsze na ograniczonych przestrzeniach
Minikoparki należą do maszyn uniwersalnych, które cieszą się popularnością ze względu na wygodę użytkowania, dużą wydajność i moc przy małych gabarytach urządzenia.
Duży sprzęt budowlany nie zawsze sprawdza się w określonym terenie. Przy przypadku prac na ograniczonej przestrzeni najlepiej sprawdza się minikoparka. Najczęściej spotykane na rynku są minikoparki firmy New Holland, Wacker Neuson, Volvo, Kubota, Hitachi, JCB, Komatsu i Caterpillar. Oferta sklepów internetowych i stacjonarnych jest bardzo szeroka. Bez problemu można zakupić zarówno nową, jak i używaną minikoparkę wraz z niezbędnym osprzętem. Minikoparki idealnie nadają się do mniejszych prac budowlanych, np. przy budowie domu jednorodzinnego, wykonywanie wykopów na terenie posesji. Użycie minikoparki do celów prywatnych nie musi wiązać się od razu z koniecznością zakupu takiej maszyny. Nabycie minikoparki w celu realizacji jednej budowy wydaje się bezcelowe. Lepszym rozwiązaniem będzie wynajem minikoparki na czas budowy.
Obecnie wiele firm oferuje usługi wynajmu maszyn budowlanych o różnych gabarytach i przeznaczeniu. Do wybranej minikoparki można dobrać odpowiedni osprzęt z możliwością jego wymiany w toku przeprowadzanych prac budowlanych. Warto dodać, że niewielka waga minikoparek pozwala pozwala na ich bezproblemowy transport. Wybierając minikoparkę, należy kierować się parametrami maszyny – jej mocą, szybkością, wydajnością i przeznaczeniem. Niemałe znaczenie ma także ergonomia i wygodna obsługa minikoparki.
Producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania w swoich maszynach, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Nowoczesne minikoparki posiadają na przykład tzw. zerowy tył, co oznacza, że przy wykonywaniu obrotów, kabina nie wychodzi poza zasięg gąsienic. Pozwala to na wykonywanie prac blisko murów, przy ogrodzeniach i innych pionowych płaszczyznach. Nowsze modele minikoparek posiadają także klimatyzowaną kabinę oraz radio. Stosowane są także rozwiązania techniczne, które sprawiają, że minikoparki stają się jeszcze bardziej ekonomiczne, np. automatyczne przejście na bieg jałowy, gdy maszyna nie jest używana przez określony czas.
Niektóre mechanizmy chronią silnik przed uszkodzeniami, np. automatyczne wchodzenie na wolniejszy bieg w przypadku wykonywania skrętu koparką i powrót na drugi bieg po zakończeniu manewru. Innym rozwiązaniem jest automatyczne dostosowanie prędkości jazdy w zależności od aktualnego obciążenia.
Proszę czekać - ładowanie treści...