Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Maszyny do asfaltu, frezarki, rozściełacze, równiarki, nowe i używane - maszyny drogowe - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MASZYNY DO ASFALTU z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MASZYNY DO ASFALTU z miast:

Maszyny do asfaltu

 

Wśród maszyn budowlanych dużą grupę stanowią maszyny do remontów i budowy dróg. Mogą stanowić urządzenia ciągnione lub być dostosowane do zamontowania na podwoziu pojazdu.

Maszyny do asfaltu oferowane są w różnych grupach. Jedną z nich są recyklery, które powtórnie ogrzewają i przerabiają zerwany asfalt. Holowane są przez inny pojazd z pneumatycznym układem hamulcowym. Masa bitumiczna podgrzewana jest za pomocą palnika olejowego i ręcznie załadowywana i rozładowywana. Remontery służą natomiast do naprawy powierzchni dróg bez ogrzewania warstwy bitumicznej. Naprawiają drogę w sposób cząstkowy, przez zastosowanie grysu i emulsji. Maszyna może być obsługiwana przez jedną lub dwie osoby. Zasada działania remonterów opiera się na wtłaczaniu pod ciśnieniem mieszaniny grysu z emulsją w ubytek w drodze, wybój lub pęknięcie. Do remontu asfaltu służą także skrapiarki, które podgrzewają, skrapiają i przewożą emulsję lub lepiszcze bitumiczne. Innym typem maszyn do asfaltu są termosy, które transportują gorący asfalt drogowy, utrzymując cały czas odpowiednią temperaturę masy. Termosy mogą być montowane na przyczepie lub na dowolnym podwoziu samochodowym. Po zakończonych pracach drogowych termos może zostać zdjęty, a auto wykorzystane do innych celów. Osobną grupę maszyn do asfaltu stanowią malowarki linii, które wykorzystywane są do malowania linii drogowych i oznakowań poziomych na jezdniach i parkingach. Mogą być prowadzone lub samojezdne. Maszyna wykorzystuje pistolet malarski do malowania oznaczeń według szablonów.

Warto zauważyć, że rynek maszyn do budowy nowych dróg rozwija się bardzo prężnie, jednak obserwuje się równie duże zainteresowanie maszynami do naprawy i remontów istniejących nawierzchni. Na rynku oferowane są pojedyncze maszyny do asfaltu, jak i maszyny wielozadaniowe, które potrafią przeprowadzić cały proces renowacji drogi w sposób szybki, ekonomiczny, wydajny, z możliwością natychmiastowego oddania drogi do użytku publicznego.

Obecnie oferowane nowoczesne maszyny do naprawy i budowy dróg stają się coraz wydajniejsze i ekonomiczne, dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technicznych, jak np. automatyczny załadunek grysu w maszynach do cząstkowych napraw dróg bitumicznych lub usprawnianie obsługi maszyn drogowych, ulepszanie ich ergonomii, a przez to zminimalizowanie ryzyka wypadków.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...