Elbląg
40 000 zł
Pasłęk
40 000 zł
Malbork
40 000 zł
Warszawa
1,00 zł
Elbląg
50 000 zł
Warszawa
100 zł
Warszawa
100 zł
Warszawa
140 zł
Ładowarki budowlane - specjalistyczne maszyny do robót ziemnych
Maszyny budowlane to grupa specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych w różnego rodzaju pracach budowlanych. Dźwigi, koparki, walce… To tylko kilka przykładów. Sprzętu wykorzystywanego w budownictwie jest znacznie więcej, ale dziś zajmiemy się tylko jednym – ładowarki budowlane.
Ładowarki budowlane należą do typu maszyn, których zadaniem jest przeładunek określonego materiału (z jednego miejsca do innego) możliwie jak najtaniej i jak najszybciej, przy jednoczesnym zminimalizowanym oddziaływaniu na operatora maszyny oraz środowisko naturalne.
Ze względu na ich budowę oraz przeznaczenie, wyróżniamy:
· łyżkowe ładowarki budowlane, które używane są do załadunku i transportu materiału skalnego lub gruntu – wszystko przy wykorzystaniu właściwego osprzętu przypominającego kształtem dużą łyżkę;
· ładowarki przenośnikowe - urządzenia samojezdne wyposażone w sprzęt załadowczy, używane do przenoszenia materiałów sypkich za pomocą przenośnika taśmowego lub kubełkowego;
· ładowarki teleskopowe, wykorzystywane np. w tartakach, gospodarstwach rolnych, firmach budowlanych; uniwersalne i wielozadaniowe, szybkie, zwrotne, o małych gabarytach, dzięki czemu z powodzeniem zastępują na małych powierzchniach inne maszyny, jak np. ciągnik z ładowaczem, który okazuje się w takim miejscu bezużyteczny, bo jest za duży.
Jak zostać operatorem ładowarki budowlanej?
Operator ładowarki czy koparki to zawód niezwykle dochodowy, ale również odpowiedzialny i niebezpieczny. Aby można było pracować na tego typu maszynie, należy zdobyć odpowiednie uprawnienia. W tym celu niezbędne jest ukończenie specjalnego kursu, a także posiadanie prawa jazdy kategorii B. Operatorem może zostać osoba, która ukończyła już 18 lat i której stan zdrowia pozwala na wykonywanie tego typu pracy.
Kursy na operatorów ładowarki budowlanej organizowane są przez ośrodki szkolenia kierowców, bądź inne ośrodki posiadające odpowiednie przygotowanie i kwalifikacje. Szkolenia składają się z części teoretycznej i praktycznej. Niestety, aby uzyskać najwyższe uprawnienia, jeden kurs nie wystarczy. Trzeba zaliczyć przynajmniej kilka etapów / modułów. Każdy kolejny daje więcej możliwości i szersze uprawnienia.
Proszę czekać - ładowanie treści...