Kwidzyn
40 000 zł
Kwidzyn
30 000 zł
Gdańsk
40 000 zł
Słupsk
40 000 zł
Słupsk
40 000 zł
Koparko-ładowarki
Koparko-ładowarka to maszyna do przeprowadzania prac ziemnych, która łączy w sobie funkcję koparki i ładowarki. Najczęściej maszyny te mają podwozie kołowe, a ich konstrukcja oparta jest na budowie traktora.
Koparko-ładowarki należą do grupy maszyn budowlanych, które wyróżnia duża uniwersalność. Mogą one bowiem być wykorzystywane przy wykopach melioracyjnych, w pracach komunalnych, ziemnych, budowlanych lub porządkowych. Służą na przykład do przygotowania terenu pod budowę chodników i ścieżek rowerowych. Koparko-ładowarki znajdują także zastosowanie w gospodarstwach rolnych. Podstawowymi zespołami roboczymi w koparko-ładowarkach jest podwozie, nadwozie oraz zespoły robocze.
Podwozie zbudowane jest z ramy umocowanej na dwóch mostach napędowych. Most przedni skrętny jest przymocowany do ramy, tylny zaś jest umocowany na stałe. W ten sposób możliwy jest poprzeczny przechył mostu przedniego przy zachowaniu równowagi pojazdu. Na nadwoziu natomiast znajduje się kabina operatora, która jest umocowana do ramy. Oprócz tego na nadwoziu jest także maska silnika, błotniki i podesty robocze, zbiorniki oleju i paliwa. W koparko-ładowarkach istnieją dwa układy robocze – koparkowy lub ładowarkowy. Tryb ładowarkowy daje możliwość ustawienia optymalnego kąta wysypu.
Ładowarki posiadają duży udźwig i siłę wyrywającą oraz są odporne na obciążenia dynamiczne. W koparko-ładowarkach może być zastosowany tryb koparkowy podsiębierny, obrotowy z amortyzowaniem obrotu, z poprzecznym przesuwem, o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne przy jednoczesnym zachowaniu równowagi. Uniwersalność koparko-ładowarek polega także na tym, iż możliwe jest zastosowanie szerokiej gamy osprzętu dodatkowego, np. łyżki dzielonej, podsiębiernej z zębami, łyżki do skarpowania, wieloczynnościowej z ostrzem i widłami paletowymi lub zębami. W czasie zimy montuje się z kolei lemiesz do śniegu lub odśnieżarkę wirnikową.
Koparko-ładowarki wykorzystywane w pracach komunalnych mają montowane zamiatarki. Mogą także z powodzeniem zastępować maszynę do wyburzania po zamontowaniu młota wyburzeniowego. W robotach ziemnych zastępują także maszyny do prac drogowych, wykorzystując frezarkę do asfaltu czy wiertnicę hydrauliczną. W sytuacjach kryzysowych, np. gdy występuje zagrożenie powodzią, koparko-ładowarki stanowią sprzęt do wzmacniania lub budowy wałów przeciwpowodziowych, dzięki możliwości zamontowania workownicy do workowania piasku.
.
Proszę czekać - ładowanie treści...