Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Kompresor Atlas Copco - nowy i używany - maszyny budowlane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KOMPRESORY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KOMPRESORY z miast:

Kompresory

 

Kompresor, inaczej sprężarka, jest maszyną, której zadaniem jest podwyższenie ciśnienia gazu lub wprawienie go w obieg.

 

Obecnie oferowane są kompresory w dwóch rodzajach – wyporowe i dynamiczne. Te pierwsze dzielą się jeszcze na tłokowe, śrubowe i łopatkowe. Spośród kompresorów tłokowych można wyróżnić także kompresory olejowe, bezolejowe oraz przenośne. Rola i zastosowanie sprężonego powietrza sukcesywnie rośnie, tak jak rośnie znaczenie dostępu do źródeł energii i wody. W przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, medycznym i w produkcji najczęściej wykorzystuje się kompresory śrubowe, które cechują się stabilnością pracy, mimo osiągania dużej szybkości wału. Kompresory obrotowe posiadają z kolei mniejszą moc i osiągają mniejszą prędkość, dlatego znajdują zastosowanie w laboratoriach, w stomatologii, robotyce czy w drukarniach. Kompresory wykorzystywane są także w zakładach rzemieślniczych, w branży budowlanej, transportowej, w obiektach użyteczności publicznej i przy montażu klimatyzacji samochodowych. Kompresory wytwarzają napęd do kluczy pneumatycznych, szlifierek czy wiertarek. Wykorzystywane są do pompowania opon, dystrybucji gazu ziemnego czy do transportu materiałów sypkich. Kompresory znajdują także zastosowanie w produkcji sprzętów gospodarstwa domowego, np. chłodziarek, wentylatorów, odkurzaczy czy suszarek do włosów. Popularność kompresorów różnego rodzaju jest obecnie bardzo duża. Zakupem kompresorów interesują się duże firmy, przedsiębiorstwa produkcyjne, jak i osoby prywatne. Przy wyborze odpowiedniego kompresora mogą pomóc fachowcy w sklepach stacjonarnych i internetowych zajmujących się sprzedażą sprężarek. Dobór odpowiedniego kompresora uzależniony jest od wielu czynników – jego przeznaczenia, mocy, budowy, a także stopnia jego mobilności. Wiele informacji na temat kompresorów można znaleźć obecnie w sieci. Funkcjonuje wiele portali poświęconych kompresorom, na których użytkownicy doradzają przy wyborze odpowiedniej sprężarki i dzielą się swoimi doświadczeniami z użytkowania kompresora. Warto także śledzić na bieżąco aktualne rankingi sprzedaży kompresorów, przeglądać prasę specjalistyczną i broszury reklamowe. Obecnie wiodącymi producentami kompresorów są Orlik, Bambi, Gentilin, Fini, Renner.


Proszę czekać - ładowanie treści...