Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Betoniarki, 150l i inne nowe i używane - maszyny budowlane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BETONIARKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BETONIARKI z miast:

Betoniarka – najważniejsza maszyna na placu budowy

 

Betoniarki są maszynami budowlanymi, które służą do mieszania określonych materiałów aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Betoniarki często mylone są z mieszarkami, ale w przeciwieństwie do nich, posiadają bęben wykonujący ruchy okrężne.

 

Betoniarka jest maszyną niezbędną na budowie, gdyż przygotowuje niezastąpiony przy budowie cement. Może ponadto mieszać wodę, piasek lub żwir. Betoniarki mogą posiadać zbiornik mieszający w formie kielicha lub bębna. Różnica wynika z pojemności, przy czym betoniarki bębnowe są w stanie mieszać większe ilości materiałów, dlatego wykorzystywane są przy dużych inwestycjach. Ze względu na stopień mobilności wyróżniamy betoniarki stałe, ruchome, przenośne i samochodowe. Betoniarki przenośne są dużo lżejsze od statycznych. Najbardziej zaawansowane technologicznie są betoniarki samochodowe, które umieszczone są na samochodach ciężarowych z obrotową gruszą. W trakcie transportu bęben o pojemności od 4 do 12m3 znajduje się w ciągłym ruchu, co umożliwia dowóz gotowej mieszanki wprost na miejsce budowy. Na mniejszych budowach dobrze sprawdzają się natomiast betoniarki przenośne, gdyż można je łatwo przestawiać, a ze względu na ich niezbyt dużą pojemność istnieje możliwość przygotowania mieszanki w sam raz do jednorazowego wykorzystania. Ze względu na sposób działania oferowane są betoniarki pracujące bez przerwy lub włączane okresowo. Te pierwsze wykorzystywane są jednak tylko w dużych zakładach produkujących cement. Na budowach natomiast najlepiej sprawdzają się betoniarki, które można włączać i wyłączać według potrzeb. Zakup nowej betoniarki nie zawsze jest możliwy, szczególnie w przypadku małych inwestycji budowlanych lub na użytek prywatny. Dobrym rozwiązaniem może być wynajęcie odpowiedniej betoniarki na czas budowy.

Inną propozycją jest zakup betoniarki używanej. Warto przeglądać oferty zamieszczane na portalach internetowych. Betoniarkę z silnikiem elektrycznym o pojemności 80l można bowiem zakupić już za 420zł, a o pojemności 250l za ok. 1300zł Cena zależy od stanu maszyny, pojemności, rodzaju i marki. Pojawiają się także oferty o sprzedaży betoniarek spalinowych oraz zaczepianych do ciągnika.

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...